4 dni Słowacja – Bratysława – Modra – Casta – „Winnym szlakiem” 5.10-8.10.23

Cena: 1 190,00 zł

Program wycieczki

SŁOWACJA  – Bratysława – Modra – Casta – „Winnym szlakiem”   5.10 – 8.10.2023 (czwartek – niedziela) -4 dni

1 dzień:   wyjazd  z Warszawy, Radziejowic, Żyrardowa o godz. 6.00, dojazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny na wino, spacer po mieście , nocleg Bratysława lub okolice Bratysławy.

2 dzień: śniadanie, zwiedzimy z przewodnikiem Bratysławę: Zamek Bratysławski z zewnątrz, Most, Stary Ratusz, Brama Michalska, Słowacki Teatr Narodowyz zewnątrz, Katedra św. Marcina – miejsce koronacji królów, Parlament z zewnątrz, Pałac Prezydenta, ul. Venturska-Akademia Istropolitana, Brama Rybacka. Następnie pojedziemy do winnicy u podnóża Małych Karpat gdzie będzie degustacja wina, obiadokolacja, czas wolny na zakup wina, kawy, ciastka, lodów. Przejazd do hotelu, nocleg Bratysława lub okolice Bratysławy.

3 dzień: śniadanie. Zwiedzanie zaczniemy od miejscowości Modra. Miejscowość Modra słynie nie tylko z wina to także ośrodki rekreacyjne pochowane bukowych lasach i majolika. Dlatego korzystając z okazji koniecznie trzeba odwiedzić fabrykę ceramiki, gdzie wszystkie produkty wyrabia się ręcznie – zastosowanie znajduje tutaj koło garncarskie i uzdolnione dłonie, które malują kubki, talerze czy dzbanki w żółte i niebieskie kwiaty. Następnie przejedziemy do Miasta Trnawa to ostatni przystanek szlakiem winnym to najstarsze wolne królewskie miasto na Słowacji. Miasto to może pochwalić się długimi odcinkami muru obronnego i wieżą miejską zbudowaną w 1574 roku, z której tarasu widokowego rozciąga się przepiękny widok na Trnawę i okolice. Następnie udamy się do winnicy na degustacje w okolicach Bratysławy. Czas wolny na kawę, lody, zakup wina. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg Bratysława lub okolice Bratysławy.

4 dzień: śniadanie, przejazd do miejscowości Casta, gdzie zwiedzać będziemy zamek Czerwony Kamień  – potężną budowlę z czterema basztami w kształcie nieprawidłowego czworoboku. Wewnątrz zobaczmy ekspozycje mebli barokowych i empirowych oraz imponujące wyposażenie wnętrz. Powrót do Polski około godz. 20.00.

Cena: 1 190 zł przy grupie 40 osób obejmuje: autokar, 3 noclegi, hotel 3*,wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, pokoje 2 osobowe z łazienkami,  składka na TFG i TFP, opieka pilota, ubezpieczenie 20.000 zł NNW i koszty leczenia 25.000 euro, bagażu 1100 zł. Bilety, przewodnicy, 2 degustacje w winnicy, opłaty lokalne, drogowe płatne w autokarze: 80 euro. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niespodzianki od Biura Tauri w trakcie wycieczki. Dopłata do pokoju 1 osobowego 70 euro.

Dokumenty: ważny dowód osobisty lub paszport co najmniej na 6 miesięcy przed upływem terminu ważności.

 

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne „Tauri”  Anna Olędzka

ul.Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121 / 694 808 344

email: anna@turystykamojapasja.pl / biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl

Termin 05.10 – 8.10.2023r.