4 dni-Sanok-Bieszczady-Lwów-Krosno

Program wycieczki

1 dzień: wyjazd o godz.7.00., przejazd do Sanoka. Zwiedzimy Sanockie Muzeum Budownictwa Ludowego jest uznawane za jedno z najciekawszych muzeów „pod chmurką”
w Polsce. Spacer po starówce gdzie zobaczymy: Fontannę „Dziewczynka w deszczu”, Sanockie arkady – Ramerówka, Pomnik Dobrego Wojaka Szwejka, obiadokolacja, czas wolny na plażowanie, nocleg.

2 dzień: śniadanie, spotkamy się z przewodnikiem, który zabierze nas do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Podczas wycieczki dowiemy się  o najważniejszych zagadnieniach związanych z Bieszczadami. W Bieszczadzkim Parku Narodowym, dowiemy się o formach ochrony przyrody, ciekawych przykładach karpackiej flory i fauny, ale przede wszystkim zobaczymy piękno gór. Następnie wybierzemy się na jeden z bieszczadzkich szczytów – zwykle jest to Połonina Wetlińska lub Tarnica, czasami także Wielka Rawka. Podczas wędrówki omówione zostaną kwestie bezpieczeństwa w górach – dowiemy się jak poradzić sobie w górach w trudnych warunkach, czy jak wezwać pomoc
w razie wypadku. Wracając zwiedzimy największą w Polsce zaporę wodną, która tworzy największy sztuczny zbiornik wodny w Polsce. Przespacerujemy się po koronie zapory wodnej w Solinie oraz spędzimy chwilę czasu na tzw. „bieszczadzkich krupówkach”, czas wolny na zakup pamiątek w Bieszczadach. Obiadokolacja, czas wolny na gry i zabawy, ognisko, nocleg.Dla chętnych we własnym zakresie rejs statkiem po Zalewie Solińskim.

3 dzień: śniadanie, przejazd do Lwowa zwiedzimy:  Stare Miasto, budowle obronne, Ratusz, Rynek Główny, pomnik Adama Mickiewicza, Opera Lwowska, Pałac Jana III Sobieskiego, Katedra Łacińska. Czas wolny na zakup słodyczy w fabryce czekolady, pamiątek i kawy. Przejazd najważniejszymi ulicami Lwowa: Politechnika, dawny Uniwersytet Jana Kazimierza, biblioteka Ossolineum, Galeria Obrazów, pałace, ulice Gródecka, Akademicka, Piekarska, pomnik króla Daniela. Pojedziemy także na Cmentarz Łyczakowski: jednej z najważniejszych nekropolii w dziejach kultury polskiej. Powrót do pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Krosna zwiedzimy Zamek Kamieniec– miejsce, w którym działa się akcja fredrowskiej „Zemsty”.Po wizycie na zamku Kamieniec przejedziemy do  Skansenu Naftowego i pierwszej kopalni ropy naftowej na świecie w Bóbrce k. Krosna. Czas wolny na zakup pamiątek. Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – płatne dodatkowo. Powrót po 19.00.

Cena obejmuje: autokar, 3 noclegi, pensjonat, pokoje, 2 ,3,4 osobowe z łazienkami, 3 śniadania, 4 obiadokolacje, ognisko,  opieka pilota, podatek vat, ubezpieczenie: NNW 10 000 zł. Bilety, przewodnicy, parkingi, opłaty drogowe. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.  Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne ”Tauri” Anna Olędzka

ul.Główna 19c. 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121 / 694 808 344

email:anna@turystykamojapasja.pl/ biuro@turystykamojapasja.pl

 www.turystykamojapasja.pl