Program wycieczki
Dzień 1: Spotkanie grupy na lotnisku w Polsce, przylot do Odessy, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny na lody, nocleg.
Dzień 2: Śniadanie. Po śniadaniu – Przeglądowa wycieczka po Odessie (transportowo-piesza): Miasto ma niewiele ponad 200 lat, a mimo to wprost przepełnione jest pięknie zdobionymi, historycznymi budynkami i świątyniami, a z większością z nich wiąże się jakaś historia lub ciekawostka. Najbardziej znanym budynkiem w mieście jest zbudowany w XIX w. Teatr Opery i Baletu. Kultowym miejscem Odessy są Schody Potiomkinowskie, z których roztacza się niezapomniany widok na port i dworzec morski. Na szczycie schodów znajduje się pomnik gubernatora Armanda-Emmanuela du Plessis – księcia Richelieu, a kawałeczek dalej na niewielkim skwerze pomnik założycielki miasta – Katarzyny II. Spacerując nadmorskim bulwarem natkniemy się na pomnik Puszkina stojący w pobliżu budynku Starej Giełdy oraz pałac Woroncewa z charakterystyczną kolumnadą zwaną belwederem i pałac Potockich, w którym ma swoją siedzibę Muzeum Sztuki. Jednym z polskich akcentów w Odessie jest kościół św. Piotra, który działa nieprzerwanie od chwili powstania. Obiadokolacja, czas wolny na lody, ciastko, nocleg. Transfer na dworzec morski.
Spacer na morskich kutrach. Godzinowa przejażdżka zaczyna się od dworca morskiego, wzdłuż odeskiego wybrzeża, obok Woroncowskiej latarni morskiej – znanego symbolu Odessy, obok portu handlowego, obok delfinarium do samej Arkadii i z powrotem do cumowiska Odeskiego portu.
Dzień 3: śniadanie. Po śniadaniu – wycieczka do Odeskich katakumb. Odeskie katakumby – fenomen owiany przez mnóstwom zagadek i legend. To podziemne wejścia różnego pochodzenia i przeznaczenia. Dużą część Odeskich katakumb zestawiają stare szyb-kamieniołom (~ 95%) z których zdobywali kamień do budownictwa miasta. Także do Odeskim katakumbom zanoszą drenażowe tunele, «miny» – stare piwnice różnego przeznaczenia, wojskowy zasobniki, wszelki tajemnicze podziemne wejścia i prawdziwe naturalne jaskinie. Zorientować się w splocie podziemnych jam różnego pochodzenia, skomplikowanie czasami nawet samym mieszkańcom Odessy. Podziemia zachowują w sobie ciekawe ślady dawnych epok życia miasta. Tak i samo znajdowanie w katakumbach niesie nie zapominane wrażenia.
Wycieczka „Polska spuścizna w Odesie” (transportowo-piesza): Zapraszamy do świata polskiej kultury naszego świetnego miasta. Dla wielu będzie odkryciem to, że Polacy wnieśli istotny wkład do historii i do architektonicznego wyglądu Odesy. Ogółem polskimi architektami czy po zamówieniach polskiej arystokracji w Odesie było zbudowano więcej 150 historycznych budynków i każdy ma swoją unikalną historię. Można z rezonem powiedzieć, że Polacy wnieśli do Odesy finezję i szlachetność w kształtowaniu architektonicznego rodzaju miasta. Podczas wycieczki jest unikalna możliwość ocenić piękność Pałacu Potockich (w którym zaraz ma swoją siedzibę Muzeum Sztuki) i poznać historią tego arystokratycznego rodu w Odesie, Archeologicznego muzeum polskiego architekta F.Gonsjorowskiego, Riszeljewskiego liceum do którego Adam Mickiewicz włożył swoje serce, dowiedzieć się o tym, jak na historii Odesy zaciążyły wydarzenia Powstań wielkopolskich, poznać o fenomenie miasta-pobratymca Odesy Gdańsku. Jednym z potężnych polskich akcentów w Odesie jest kościół św. Piotra, który działa nieprzerwanie od chwili powstania, a także Katedra pw Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny Rzymsko-Katolickiego Kościoła w Odesie. Obiadokolacja, czas wolny, nocleg.
Dzień 4: śniadanie, transfer na lotnisko, przylot do Polski.
Cena zawiera: samolot, 3 noclegi w hotele 3*, 3 śniadanie, 3 obiadokolacje, ruch po mieście komfortowym transportem, przyprowadzanie grupy na języku polskim, wycieczce (3) na języku polskim, degustacja, morska przejażdżka, opieka pilota, ubezpieczenie 20.000 zł NNW i koszty leczenia do 25.000 euro, bagaż 1100 zł, składka na TFG i TFP. Bilety, przewodnicy, koszt akordeonisty, opłaty lokalne, drogowe płatne. Pilot nie oprowadza we wnętrz obiektów. Godziny lotów i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.
Dokumenty: ważny paszport co najmniej na 6 miesięcy przed upływem terminu ważności.
Informacja i zapisy:
Biuro Turystyczne ”Tauri” Anna Olędzka
ul.Główna 19c. 96-325 Radziejowice
tel. 515 984 121 / 694 808 344
email:anna@turystykamojapasja.pl/ biuro@turystykamojapasja.pl
www.turystykamojapasja.pl