3 dni Zielona Góra „Winobranie” 07.09 – 09.09.2024 r.

Cena: 985,00 zł

Program wycieczki

Zielona Góra „ Winobranie” – Nowy Tomyśl – Świebodzin – „Winnica” – „Pałac” – Stary Kisielin 07.09 – 09.09.2024 r. (sobota – poniedziałek) 3 dni

Dzień 1 – wyjazd o godz 6.30, przejazd do miejscowości Nowy Tomyśl gdzie udamy się do Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa to jedyne takie muzeum w Polsce. Zwiedzimy muzeum gdzie przeniesiemy się do czasów pierwszych rolników, zobaczymy kluczowe dla przemysłu rolno-spożywczego wynalazki, poznamy tajniki rzemiosła, jak też dowiemy się o działaniu zabytkowych maszyn i urządzeń. Następnie udamy się do Parku Kultury i Wypoczynku im. Feliksa Szołdrskiego – na terenie parku działa Ogród Zoologiczny oraz zobaczymy różne rzeczy stworzone z wikliny. Czas wolny na lody, kawę, ciastko. Następnie przejazd do Świebodzina – spacer po mieście z przewodnikiem podczas którego zobaczymy: ratusz, rynek, ławeczkę Niemena, pomnik Sukiennika, Basztę Kamienną – to fragment obwarowań miejskich, mury obronne- zachowane we fragmentach średniowieczne mury miejskie budowane z kamieni polnych i cegły. Zobaczymy również Figurę Chrystusa Króla. Czas wolny na kawę i zakup pamiątek. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny, nocleg okolice Zielonej Góry.

Dzień 2 – śniadanie, zwiedzimy Zieloną Górę udamy się na spacer po mieście z przewodnikiem podczas którego zobaczymy: m.in. rynek, ratusz, Wieżę Łazienną (Wieża Głodowa), Konkatedrę św. Jadwigi (najstarszy zabytek Zielonej Góry). Następnie udamy się do Parku Winnego z Palmiarnią – zobaczymy jeden z największych zegarów o drewnianej konstrukcji w Europie. Ogromy zegar odmierza czas bardzo precyzyjnie; całość waży 2 tony i mierzy 10 m. Później zwiedzimy Muzeum Wina – jedyna w Polsce ekspozycja stała ukazująca zarówno historię winiarstwa oraz zagadnienia związanez kulturą winiarską. Następnie czas wolny na udział w Święcie Wina (koncerty, wystawy, możliwość zakupu winna z winnic zielono górskich i innych produktów regionalnych oraz czekają na nas inne ciekawe atrakcje). Powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg okolice Zielonej Góry.

Dzień 3 –  śniadanie, udamy się do winnicy w Starym Kisielinie gdzie zwiedzimy z przewodnikiem winnicę – dowiemy się jakie są poszczególne szczepy winorośli oraz sposobów pielęgnacji krzewów. Podczas zwiedzania winnicy będziemy degustować wina + bagietki i sery, wodę. Na szczycie winnicy znajduje się ogród zielarski, w którym rośnie ponad dwadzieścia rodzajów roślin używanych do tradycyjnych potraw oraz miodów i nalewek ziołowych. Następnie udamy się do Parku Miniatur Obiektów Winiarskich – jest to 5 obiektów wykonanych techniką modelarską wiernie przedstawiających w miniaturze nieistniejące zabytki zielonogórskiego winiarstwa. Na terenie winnicy w Starym Kisielinie znajduje się sklepik, w którym można zakupić wina oraz – w sezonie – sadzonki winorośli. Później zobaczymy Pałac w Starym Kisielinie (z zewnątrz) oraz udamy się na spacer po parku. Jest możliwość zorganizowania obiadu II danie dla grupy płatne dodatkowo 40 zł/os. Powrót  około godziny 20.00.

Cena: 985 zł/os obejmuje przy grupie 40 – 45: autokar, 2 noclegi, hotel 3*, pokoje 2 osobowe z łazienkami, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opieka pilota, ubezpieczenie NNW 10.000, podatek vat. Bilety wstępu, parkingi, przewodnicy, opłaty drogowe – płatne w autokarze 150 zł/osoba. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.  Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

Dopłata do pokoju jedno osobowego za 2 noclegi – 170 zł/os.

Jest możliwość zorganizowania obiadu II danie dla grupy  płatne dodatkowo 40 zł/os.

Zaliczka płatna do 31.05.2024  r. w wysokości zł. 500 zł/os

Pozostała kwota płatna w Biurze lub przelewem do 07.08.2024 r.

Biuro Turystyczne „Tauri” Anna Olędzka

ul.Główna 19c, 96-325 Radziejowice

Numer konta: Bank Pekao S.A. 48 1240 3350 1111 0000 3547 9857

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne „Tauri” Anna Olędzka

ul.Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121, tel. 694 808 344.

email:anna@turystykamojapasja.pl/biuro@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl

Termin 07.09 – 09.09.2024