2 dni – Wrocław

Program wycieczki

1 dzień: wyjazd zwiedzanie z przewodnikiem: Stare Miasto, Szukanie Krasnoludków na Ostrowie Tumskim, z zewnątrz Pałac Arcybiskupi, Ratusz, Kamieniczki Jaś i Małgosia, Katedra, Pomnik św. Jana Nepomucena, Most Tumski, Wyspa Piasek.Przejazd kolejką gondolowa „Polinka” we Wrocławiu – całoroczna kolej gondolowa we Wrocławiu, kursująca nad Odrą pomiędzy głównym kampusem Politechniki Wrocławskiej na Wybrzeżu Stanisława Wyspiańskiego. -czas wolny na lody lub pamiątki. Następnie zwiedzimy multimedialne muzeum Pana Tadeusza –   to najnowsza i najnowocześniejsza część Ossolineum, prezentująca zbiory Zakładu na bogatym tle historycznym i literackim, w muzeum prezentowane są trzy wystawy stałe np.: Pierwsza z nich „Rękopis Pana Tadeusza, opowiada o powstaniu i recepcji książki niezwykłej.  Jedyny istniejący rękopis Mickiewiczowskiego arcydzieła w otoczeniu kilkuset autentycznych manuskryptów, starodruków, grafik, obrazów, rzeźb i przedmiotów codziennego użytku, zilustrowanych i skomentowanych przez ponad sto aplikacji i prezentacji multimedialnych – to zaproszenie do rozmowy o polskiej kulturze i historii walki o niepodległą ojczyznę. Później Zwiedzanie Kolejkowa (zabierzemy Cię w podróż przez miniaturowy świat w Kolejkowie  potowarzyszymy turystom podczas górskich wypraw, weźmiemy udział w akcji ratunkowej, wcielimy się w leśniczych, narciarzy, kupców, pracowników budowlanych, cyrkowców czy plażowiczów). Zakwaterowanie, obiadokolacja,nocleg.

2 dzień:: śniadanie. Zwiedzanie: ZOO i Afrykarium, wjazd na SKY TOWER- punkt widokowy zlokalizowany jest na 49 piętrze na wysokości ponad 200 metrów. To najwyższy punkt widokowy w Polsce. Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – dodatkowo płatne.  Powrót po 18.00.

Cena  obejmuje:  autokar, zakwaterowanie w pensjonacie: pokoje 2, 3, 4, osobowe z łazienkami, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja,  opiekę pilota, ubezpieczenie NNW 10.000zł, bilety wstępu i opłaty lokalne.Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. .
W trakcie wyjazdu różne niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

 

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne ”Tauri” Anna Olędzka

ul.Główna 19c. 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121 / 694 808 344

email:anna@turystykamojapasja.pl/ biuro@turystykamojapasja.pl

 www.turystykamojapasja.pl