2 dni – Mandoria – Łódź „Kinematografia-Mikrokosmos”

Program wycieczki

Dzień 1  wyjazd godz. 7.00 przejazd do miejscowości Rzgów k.Łodzi. Rozrywka w Mieście Przygód jest bardzo zróżnicowana. Atrakcje jakie czekają dla dzieci: karuzele, roller-coastery, rowerki wodne, lustrzany labirynt, „bal butów” to jazda samochodzikami co wyglądają jak buty, zjeżdżalnia czy olbrzymi małpi gaj. Mandoria to coś więcej niż wesołe miasteczko bądź park z przejażdżkami. W Mieście Przygód atrakcje są naturalną częścią całego miejsca – miasta ze swoją historią i stylem. Oprócz głównych atrakcji i licznych gier zręcznościowych, możemy skupić się na odkrywaniu tajemnic Mandorii, a w międzyczasie spotkamy psotne fretki, Raskala i Lili, lub poznamy którąś z ważnych, mandoriańskich osobistości. Zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień 2 śniadanie, Przejazd do Łodzi do Kinematografii tam weźmiemy udział w warsztatach: Zabawki w świetle latarni magicznej: dowiemy się co to jest zoetrop? A taumatrop? A bajki z diaskopu? Podczas warsztatów uczestnicy poznają wynalazki optyczne z epoki prefilmowej, wcielają się w narratorów bajkowej historii, własnoręcznie tworzą zabawkę optyczną i na ekranie kinowym oglądają klasyczne polskie animacje dla dzieci. Następnie przejedziemy do Ujazdu. Wizyta w Parku Edukacyjno-Rozrywkowym Mikrokosmos, która obejmuje: zwiedzanie ekspozycji owadów z przewodnikiem; spacer po kilometrowej ścieżce edukacyjnej; wystawę bakterii i wirusów, spacer i nielimitowany czas pobytu w mini ogrodzie botanicznym (ponad 5 000 roślin); ekspozycję żywych ptaków egzotycznych m.in. czarnych łabędzi, mandarynek, papug, bażantów azjatyckich; zjazd linowy; zabawy na placu zabaw. Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – dodatkowo płatne. Powrót około godziny 20.00.

Cena: obejmuje: nocleg, pokoje 2,3,4 osobowe, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, autokar, opieka pilota, ubezpieczenie NNW 10 000 zł, podatek vat, bilety, opłaty lokalne, drogowe.  Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne ”Tauri” Anna Olędzka

ul.Główna 19c. 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121 / 694 808 344

email:anna@turystykamojapasja.pl/ biuro@turystykamojapasja.pl

 www.turystykamojapasja.pl