2 DNI – Gniezno – Biskupin – Wenecja – Kruszwica – Strzelno

Program wycieczki

1 dzień
wyjazd, Gniezno – zwiedzanie z przewodnikiem: Stare Miasto, Katedra, Pomnik Bolesława Chrobrego, Wzgórze Lecha, Ławka Gniezno.-czas wolny na kawę lub pamiątkiBiskupin: (Muzeum Archeologiczne- oraz uczestnictwo w lekcji muzealnej – Łowiectwo pradziejowe Uczestnicy zajęć w ramach praktycznej demonstracji dowiedzą się w jaki sposób rozpalano ogień, jak obrabiano krzemień z którego powstawały narzędzia. Omówiona zostanie przydatność tych narzędzi oraz ich zastosowanie. Lekcja kończy się praktycznym kursem łucznictwa pradziejowego dla wszystkich uczestników. Wenecja: (Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji to wyjątkowe miejsce – zarówno dla miłośników historii techniki, jak i dla najmłodszych, którzy nigdy nie kryli swego zamiłowania do kolei, a zwłaszcza parowozów… Weneckie muzeum to jeden z największych w Europie skansenów kolei wąskotorowej. Żnin: (Baszta i Zamek)-zakwaterowanie, obiadokolacja.

2 dzień:
śniadanie. Kruszwica: (Zamek w Kruszwicy-„Mysia Wieża” i legenda o Popielu)Strzelno: (Rotunda św. Prokopa i kościół Świętej Trójcy, który co prawda obecnie fasadę ma barokową, ale jak zajrzymy tu i tam, to reliktów romańskich w nim bez liku. Kolumny datowane są na II poł. XII w. i powszechnie uważane za unikat sztuki romańskiej w Polsce.) Obiad. Powrót po 18.00.

Cena przy grupie 40 osób obejmuje:
przejazd autokarem, śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad,  opiekę pilota, ubezpieczenie NNW 7.000zł). +Bilety wstępu i opłaty lokalne: około 65zł (płatne w autokarze)Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Zakwaterowanie w pokojach, 2,3,4,5 osobowych z łazienkami.
Dla nauczycieli pokój 3 osobowy. 3 gratisy dla nauczycieli.
W trakcie wyjazdu różne niespodzianki dla dzieci.
aliczka przy podpisaniu umowy w wysokości: 100 zł od osoby.

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne „Tauri „ Anna Olędzka

ul. Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121

e-mail: anna@turystykamojapasja.pl

www.turystykamojapasja.pl

termin do uzgodnienia dla grup zorganizowanych
wycieczka szkolna