2 dni – Gniezno – Biskupin – Wenecja – Kruszwica

Program wycieczki

1 dzień: wyjazd, Gniezno – zwiedzanie z przewodnikiem: Stare Miasto, Katedra zobaczymy Drzwi Gnieźnieńskie i wejdziemy na wieżę Katedry, Pomnik Bolesława Chrobrego, Wzgórze Lecha. Czas wolny na lody,pamiątki . Przejazd do Wenecji gdzie zobaczymy Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji to wyjątkowe miejsce – zarówno dla miłośników historii techniki, jak i dla najmłodszych, którzy nigdy nie kryli swego zamiłowania do kolei, a zwłaszcza parowozów. Weneckie muzeum to jeden z największych w Europie skansenów kolei wąskotorowej. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: śniadanie. Zwiedzimy Biskupin Muzeum Archeologiczne. Biskupin jest jednym z największych
i najbardziej rozpoznawalnych rezerwatów archeologicznych w Europie. Na jego terenie znajdują się bogate ślady osadnictwa od epoki kamienia aż po wczesne średniowiecze, w tym pozostałości osady obronnej z późnej epoki brązu i wczesnej epoki żelaza, które z racji wyjątkowo dobrego stanu zachowania drewnianych konstrukcji jeszcze w latach 30. XX wieku zostały nazwane „Polskimi Pompejami”. Z uwagi na ich szczególną wartość dla dziedzictwa kulturowego oraz znaczenie naukowe i dydaktyczne, obszar półwyspu Jeziora Biskupińskiego i okolicy od 1994 roku jest uznany za Pomnik Historii. Czas wolny na lody, pamiątki.

Jest możliwość uczestnictwa w lekcji muzealnej (płatne dodatkowo) – Łowiectwo pradziejowe Uczestnicy zajęć w ramach praktycznej demonstracji dowiedzą się w jaki sposób rozpalano ogień, jak obrabiano krzemień z którego powstawały narzędzia. Lekcja kończy się praktycznym kursem łucznictwa pradziejowego dla wszystkich uczestników.

Następnie pojedziemy do Kruszwicy i zobaczymy Zamek w Kruszwicy „Mysia Wieża” i wysłuchamy  legendy o Popielu. Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – dodatkowo płatne. Powrót po 18.00.

Cena obejmuje:  autokar, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW 10.000zł. Bilety wstępu i opłaty lokalne. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Zakwaterowanie w pokojach, 2,3,4, osobowych z łazienkami. Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne ”Tauri” Anna Olędzka

ul.Główna 19c, 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121 / 694 808 344

email:anna@turystykamojapasja.pl/ biuro@turystykamojapasja.pl

 www.turystykamojapasja.pl