2 dni – Gniezno – Biskupin – Wenecja – Kruszwica – Strzelno

Program wycieczki

1 dzień
wyjazd, Gniezno – zwiedzanie z przewodnikiem: Stare Miasto, Katedra, Pomnik Bolesława Chrobrego, Wzgórze Lecha, Ławka Gniezno.-czas wolny na lody lub pamiątki Biskupin: (Muzeum Archeologiczne- oraz uczestnictwo w lekcji muzealnej – Łowiectwo pradziejowe Uczestnicy zajęć w ramach praktycznej demonstracji dowiedzą się w jaki sposób rozpalano ogień, jak obrabiano krzemień z którego powstawały narzędzia. Omówiona zostanie przydatność tych narzędzi oraz ich zastosowanie. Lekcja kończy się praktycznym kursem łucznictwa pradziejowego dla wszystkich uczestników. Wenecja: (Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji to wyjątkowe miejsce – zarówno dla miłośników historii techniki, jak i dla najmłodszych, którzy nigdy nie kryli swego zamiłowania do kolei, a zwłaszcza parowozów. Weneckie muzeum to jeden z największych w Europie skansenów kolei wąskotorowej. Żnin: (Baszta i Zamek)-zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień:
śniadanie. Kruszwica: (Zamek w Kruszwicy-„Mysia Wieża” i legenda o Popielu)Strzelno: (Rotunda św. Prokopa i kościół Świętej Trójcy, który co prawda obecnie fasadę ma barokową, ale jak zajrzymy tu i tam, to reliktów romańskich w nim bez liku. Kolumny datowane są na II poł. XII w. i powszechnie uważane za unikat sztuki romańskiej w Polsce.) Jest możliwość zakupienia obiadu II danie dla grupy – dodatkowo płatne. Powrót po 18.00.

Cena obejmuje:  autokar, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW 10.000zł. Bilety wstępu i opłaty lokalne. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Zakwaterowanie w pokojach, 2,3,4, osobowych z łazienkami. Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri. J

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne ”Tauri” Anna Olędzka

ul.Główna 19c. 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121 / 694 808 344

email:anna@turystykamojapasja.pl/ biuro@turystykamojapasja.pl

 www.turystykamojapasja.pl                          

Termin do uzgodnienia
Cena do uzgodnienia