3 dni – Wieliczka – Kraków – Park Rozrywki Energylandia

Program wycieczki

Dzień 1 Wyjazd o 6.00. Przejazd do Wieliczki i zwiedzanie z przewodnikiem słynnej Kopalni Soli, gdzie od 700 lat wydobywa się sól kamienną, a która od kilku dziesięcioleci znajduje się na światowej liście UNESCO. Na miejscu zejdziemy pod ziemię na głębokość 135 m i podążając za przewodnikiem długimi, krętymi korytarzami, posłuchamy historii oraz legend o górnikach oraz kopalni. Poznamy również warunki pracy górników, jakimi narzędziami się posługiwali i jak się to zmieniało na przestrzeni wieków. Niejednokrotnie zaskoczą nas wyjątkowe przestrzenie powstałe pod ziemią takie jak: jeziorko o głębokości 9 m, czy chociażby kryształy stworzone przez matkę naturę pochodzące z Grot Kryształowych znajdujących  się w kopalni w Wieliczce. Po przygodach głęboko pod ziemią, czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 Śniadanie. Zwiedzanie Krakowa rozpoczniemy od  Rynku Głównego, czyli samego mocno bijącego serca dawnej stolicy Polski. Miejsce to powstało w II połowie XIII stulecia, a od kilku dziesięcioleci znajduje się na światowej liście UNESCO. W obrębie Rynku Głównego zobaczymy m.in. ponad 800-letni Kościół Mariacki, z którego grany jest codziennie słynny hejnał, słynne renesansowe Sukiennice, gotycką wieżę Ratuszową mającą 70 m oraz przepiękne krakowskie kamienice. Odchodzą od Rynku głównego zobaczymy średniowieczną fortyfikację potocznie zwaną Krakowskim Rondlem, czyli Barbakan. Kolejnym punktem wycieczki będzie dawna siedziba polskich królów, słowem Wawel. Tam zobaczymy słynną  wawelską Katedrę i znajdujące się w niej groby królewskie, miejsca gdzie sztuka, architektura i historia krzyżują się ze sobą na każdym kroku.  Nie zapomnimy też o najsłynniejszym dzwonie w Polsce, mowa oczywiście o dzwonie Zygmunta. Tuż nieopodal wzgórza wawelskiego natrafimy na Smoczą Jamę, domostwo smoka uprzykrzającego życie mieszkańcom Krakowa. Sprawdzimy czy krakowski stwór istnieje i czy zieje ogniem Powrót do ośrodka na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3 Śniadanie. Przejazd do miejscowości Zator. Całodzienna zabawa w największym w Polsce Parku Rozrywki Energylandia. Park znajduje się
w połowie drogi między Katowicami i Krakowem i oferuje kilkadziesiąt różnych atrakcji. Teren Energylandii podzielony został na 4 strefy. Bajkolandia to kraina dla najmłodszych, z karuzelami, autkami i bohaterami ulubionych dziecięcych bajek. Strefa familijna to atrakcje przewidziane dla całych rodzin, są to zarówno roller coastery, jak i kilka atrakcji wodnych. Strefa Ekstremalna przeznaczona jest dla gości nie znających strachu! Najszybsze rollercoastery w parku, ogromne wahadła oraz ramię Space Boostera zapewnią Wam niespotykany skok adrenaliny. Ostatnia strefa to Water Park, teren stylizowany na tropikalną wyspę, z 3 basenami i mnóstwem atrakcji, całość pilnowana jest przez wykwalifikowanych ratowników, pozwalając na spokojny wypoczynek i dobrą zabawę. Oprócz tego na terenie parku znajdziemy kilka restauracji, sklepy z pamiątkami, kino, 4 sceny widowiskowe i miejsce z grami i zabawami interaktywnymi. W czasie pobytu w parku możliwość zorganizowania wspólnego posiłku dla grupy. Powrót po 20.00.

Cena obejmuje: autokar, 2 noclegi pensjonat, pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami, wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opieka pilota, bilety, przewodnicy, opłaty lokalne, ubezpieczenie NNW 10 000 zł, podatek Vat. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niespodzianki dla grupy od Biura Tauri.

Informacja i zapisy:

Biuro Turystyczne ”Tauri” Anna Olędzka

ul.Główna 19c. 96-325 Radziejowice

tel. 515 984 121 / 694 808 344

email:anna@turystykamojapasja.pl/ biuro@turystykamojapasja.pl

 www.turystykamojapasja.pl